Chirurgia weterynaryjna wymaga dużych zasobów wiedzy z zakresu anatomii zwierząt oraz znajomości rozmaitych technik chirurgicznych. Jeśli Państwa zwierzę zmaga się z problemami chirurgicznymi, liczy się natychmiastowa pomoc. Wsparcia w różnego rodzaju problemach udziela wykwalifikowany chirurg weterynarz w Pile.

Nasz doświadczony chirurg-weterynarz specjalizuje się w:

  • chirurgii głowy: złamania kości głowy, stomatologia, usuwanie zmian rozrostowych w jamie ustnej;
  • chirurgii tkanek miękkich jamy brzusznej: żołądek, jelita, śledziona, nerki, pęcherz moczowy, układ rozrodczy;
  • chirurgii skóry: plastyka powiek, opracowanie trudno gojących się ran, usuwanie zmian nowotworowych;
  • ortopedii: złamania kości kończyn, zwichnięcia, dysplazja stawów biodrowych, chirurgia korekcyjna;
  • stomatologii.

Chirurg-weterynarz – Chodzież

Podczas operacji wykonywanych przez naszego chirurga-weterynarza na sali zawsze znajduje się anestezjolog, a sam zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Model znieczulenia dostosowany jest do zabiegu i do indywidualnych potrzeb pacjenta. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa operowanego czworonoga na bieżąco monitorujemy parametry życiowe.
Tak profesjonalna i kompleksowa opieka podczas zabiegów wykonywanych przez wykwalifikowanych chirurgów-weterynarzy doceniana jest przez właścicieli czworonogów z Chodzieży, Piły oraz okolicznych miejscowości.

Realizujemy zabiegi zarówno z zakresu chirurgii miękkiej, jak i twardej.

Narkoza wziewna – weterynarz Piła

Mając na uwadze szereg korzyści wynikających ze znieczulenia inhalacyjnego, narkoza wziewna u weterynarzy w Pile jest najczęstszym wyborem. W przeciwieństwie do znieczulenia infuzyjnego anestetyki wziewne znacznie mniej obciążają organizm – będąc metabolizowane w niewielkim stopniu w organizmie i ulegając usunięciu w niezmienionej postaci poprzez układ oddechowy.

Narkoza wziewna pozwala na przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego u psów i kotów z towarzyszącymi schorzeniami układu krążenia oraz niewydolnością wątroby lub nerek – nie narażając ich na nieodwracalne i poważne skutki zdrowotne.

W uzasadnionych przypadkach, aby potwierdzić, że zabieg przyniósł oczekiwane efekty, wykonujemy kontrolne badanie RTG u weterynarza w Pile.