Świąd, nietypowe zmiany skórne czy nawet łupież to symptomy, z którymi warto udać się na konsultację do specjalisty, jakim jest dermatolog-weterynarz Piła. Mając na uwadze, że nieleczone stany zapalne skóry mogą przerodzić się w znacznie bardziej patologiczne stany, warto reagować szybko – zapewniając komfort i bezpieczeństwo czworonożnemu pupilowi.

W klinice weterynaryjnej REHAwet w Pile otaczamy opieką dermatologiczną zarówno psy, jak i koty. Skupiamy się nie tylko na możliwie najszybszym zdiagnozowaniu problemu i wyjaśnieniu jego etiologii, ale również na komforcie pacjenta podczas wykonywanych procedur.

Miroslaw Klimek

Pełna diagnostyka i badania dermatologiczne

Poszczególne schorzenia dermatologiczne mogą mieć różną przyczynę – począwszy od problemów typowo zakaźnych (bakteryjnych, wirusowych, grzybiczych), poprzez pasożytnicze, aż po immunologiczne. W sytuacji, gdy mamy do czynienia z nietypowymi zmianami skórnymi, przeprowadzamy wnikliwą diagnostykę dermatologiczną. Nasz dermatolog-weterynarz wykonuje: wymazy bakteriologiczne i mykologiczne, biopsje, zeskrobiny, badania trichoskopowe.

Badania diagnostyczne dobierane są do potrzeb naszych czworonożnych pacjentów – m.in. na podstawie przeprowadzonego wywiadu z właścicielem oraz dokonanych oględzin chorobowo zmienionych miejsc.

Kompleksowa opieka u dermatologa-weterynarza w Pile

Dermatologia weterynaryjna to szczególny, wymagający obszar, który wymaga indywidualnego i holistycznego podejścia do pacjenta. Mając na uwadze, że zmiany skórne i problemy dermatologiczne są wywoływane nie tylko przez drobnoustroje, ale również przez choroby endokrynologiczne oraz z autoagresji, wnikliwie analizujemy stan każdego czworonoga. Skupiamy się zarówno na zmianach skórnych, jak i na dolegliwościach dotykających układy wewnętrzne. Naszym czworonożnym pacjentom zapewniamy dostęp do doświadczonego dermatologa-weterynarza oraz lekarzy innych specjalizacji.