W Rehawet wykorzystujemy najnowszy sprzęt morfologiczny i biochemiczny, dzięki któremu wiele badań, na które zwykle czeka się przynajmniej 1-2 dni mamy w ciągu 20 minut. Maszyny diagnostyczne, w które zaopatrzone jest nasze laboratorium, produkowane są dla jednego z największych światowych laboratoriów – Idexx. Dzięki temu bardzo dobrej klasy usłudze na potrzeby naszego regionu zostały stworzone normy badań laboratoryjnych, dzięki czemu nasze wyniki są jeszcze dokładniejsze.

Nasz sprzęt mogą Państwo obejrzeć w zakładce sprzęt.

Oprócz badań biochemicznych i morfologicznych wykonujemy również pełne badanie moczu, w którym zawiera się badanie fizyczne i chemiczne, badamy też osad moczu oraz możemy wykonać cytologię z osadu moczu.  Mocz do badania powinien być pobrany przez właściciela do specjalnie przystosowanego pojemnika. Jeżeli stwarza to duży problem, możemy pobrać mocz w gabinecie, przez cewnikowanie lub cystocentezę.

Zajmujemy się też badaniami dermatologicznymi skóry i uszu. W dermatologii wiele podobnie wyglądających zmian skórnych może mieć zupełnie inne pochodzenie, dlatego diagnostyka dermatologiczna w wielu przypadkach zwierząt jest konieczna, aby szybko rozprawić się z problemem lub poradzić sobie z przewlekłymi, lub nawracającymi zmianami. Do tego celu wykorzystujemy szereg badań, do których zaliczamy:

  • badanie cytologiczne wymazu z ucha,
  • badanie wymazu z ucha pod kątem świerzbu,
  • badanie cytologiczne ran oraz innych zmian skórnych,
  • zeskrobiny
  • badanie trichoskopowe włosa
  • pobieramy próbki na posiewy bakterio i mykologiczne oraz biopsyjne skóry

Wszystkie badania dobieramy do potrzeb zwierzęcia oraz możliwości właściciela.

Ważnym działem naszej praktyki laboratoryjnej jest również wykonywanie na miejscu rozmazów krwi i ich ocena. Dzięki temu możemy określić typy anemii, odszukać pasożyty krwi oraz przeprowadzić manualne liczenie poszczególnych frakcji białokrwinkowych, dzięki czemu nasze leczenie jest lepiej nakierowane na konkretny problem.