facebook

Nasze usługi

Diagnostyka

Diagnostyka stanowi bardzo istotną część naszych działań, gdyż pozwala wcześnie wykryć schorzenia, z jakimi borykają się czworonogi. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi i maszyn nasza klinika weterynaryjna w Pile udziela pomocy wielu czworonożnym pacjentom.
 
Radiologia

To dział medycyny istniejący już od ponad 100 lat, bez którego nie wyobrażamy sobie dzisiaj rzetelnej diagnostyki układu kostnego i pozostałych tkanek, organów i narządów. Rozwój techniki cyfrowej w radiografii pozwolił na uzyskanie jakości obrazu nieosiągalnej do tej pory. Dzięki programom opracowującym ekspozycję na matrycy możemy jednocześnie ocenić kości, stawy z aparatem ścięgnistym, płuca, skórę i wiele więcej obszarów ciała naszego pacjenta. Oczywiście istnieją doskonalsze metody diagnostyczne, takie jak tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny. Jednak to zdjęcie RTG jest medium, z którym pracujemy codziennie – ze względu na dostępność, koszty i bardzo szeroki zakres informacji, jaki uzyskujemy.

Większość prostszych projekcji można wykonać bez znieczulenia ogólnego, lecz w wielu przypadkach sedacja znosi, choć przez chwilę, lęk pupila przed unieruchomieniem na stole. Wielokrotnie znieczulenie jest wręcz konieczne – na przykład przy badaniu stawów biodrowych w kierunku dysplazji.

USG psa, kota i małego zwierzęcia

W naszej przychodni do badań używamy aparatu firmy Esaote. Dzięki szerokiej gamie głowic o częstotliwości od 1 do 13 megaherców (sektorowe, liniowe, konweksowe) możemy badać prawie wszystkich pacjentów, od myszy do bardzo dużego psa, w prawie nieograniczonym zakresie projekcji:
1) powierzchownych (tkanka podskórna, ścięgna i mięśnie, niektóre stawy, tarczyca);
2) głębokich (cała jama brzuszna, część klatki piersiowej).

Ze względu na znikomą inwazyjność badania, USG psa, kota i małego zwierzęcia może być wykonywane wielokrotnie bez szkody dla organizmu (co ma duże znaczenie np. w przypadku ciąży). Dzięki technice Dopplerowskiej możemy śledzić ukrwienie narządów i tkanek, badając szybkość i jakość przepływu krwi. Ultrasonografia jest również niezbędna do przeprowadzenia badań biopsyjnych. Postawienie prawidłowej diagnozy bez rzetelnego badania USG jest we współczesnej medycynie praktycznie niemożliwe.

Echokardiografia – echo serca psa i kota

Echokardiografia to badanie, w którym uzyskujemy informację na temat budowy serca i pracy jego poszczególnych elementów (ścian, przegrody, strun ścięgnistych). Echo serca psa i kota jest oceniane bardzo dokładnie. Z kolei Doppler serca to badanie, które dostarcza informacji na temat ruchu krwi przepływającej przez jamy serca i duże naczynia krwionośne. Oceniamy szybkość, z jaką krew się porusza i wszelkie zaburzenia na jej drodze, tzw. turbulencje.

Dzięki tym badaniom możemy precyzyjnie diagnozować schorzenia serca, jak również monitorować ich przebieg, a poprzez to dostosowywać terapię do każdego przypadku z osobna.

Endoskopia weterynaryjna

Dzięki endoskopii możemy bez uszkadzania tkanek organizmu (bądź przy minimalnym uszkodzeniu) wprowadzić giętki przewód z kamerą i światłem przez naturalne otwory ciała. Endoskopia weterynaryjna umożliwia więc dokładną ocenę w rzeczywistym świetle stanu górnej części przewodu pokarmowego (jama ustna, przełyk, żołądek, dwunastnica), jak również dolnej części (kolonoskopia). Endoskop weterynaryjny usprawnia również usuwanie ciał obcych (np. zabawek, kości) z obrębu żołądka, bez konieczności chirurgicznego otwierania jamy brzusznej i żołądka. Wskazaniem do wykonania badania są nawracające wymioty/ulewania po wyeliminowaniu innych przyczyn (jak np. zapalenie trzustki, niewłaściwa dieta), jak również podejrzenie wcześniej wspomnianego ciała obcego. Zabieg wykonuje się w pełnym znieczuleniu, po 12-lub 24-godzinnej głodówce, u pacjenta zakwalifikowanego do znieczulenia.

Częstym problemem starszych zwierząt są porażenia krtani, objawiające się trudnością z oddychaniem. Przy użyciu fiberoskopu (mniejsza wersja przewodu z kamerą) można także ocenić pracę górnych dróg oddechowych (krtań oraz tchawicę, do rozwidlenia tchawicy włącznie). Pozwala to zakwalifikować pacjenta do zabiegów, które wykonuje już chirurg weterynarz lub do postępowania zachowawczego, mającego na celu ułatwienie oddychania i eliminację kaszlu/krztuszenia się.

Dzięki tym urządzeniom można także pobierać próbki do badań histopatologicznych w przypadku stwierdzenia zmian, które mogłyby sugerować podłoże nowotworowe.

Badania laboratoryjne i testy

W naszej przychodni przeprowadzamy także specjalistyczne badania krwi oraz pozostałe testy, które mogą na wczesnym etapie wykryć niepojące symptomy.

Kardiologia i neurologia psów i kotów - terapia chorób wewnętrznych

Prowadzimy terapię chorób wewnętrznych, chcąc maksymalnie załagodzić lub całkowicie wyleczyć choroby, jakie dotykają Państwa pupili. Wierzymy, że dobrze poprowadzone leczenie przynosi wymierne skutki w postaci poprawy jakości życia czworonożnego pacjenta i jego opiekuna.
Neurologia psów i kotów

Neurologia jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną weterynarii, dotyczącą zmian w układzie nerwowym, takich jak padaczka, zaburzenia równowagi, zmiany zachowania, niedowłady kończyn, czy też bolesności kręgosłupa. Najważniejszym urządzeniem, pozwalającym na taki rozwój w ostatnich latach jest...smartfon z kamerą! W przypadku zaburzeń występujących napadowo (czyli nieujawniających się w gabinecie), nagranie wideo pupila ma bardzo dużą wartość diagnostyczną. Dzięki niemu oraz usystematyzowanemu podejściu i badaniu pacjenta, możemy zlokalizować problem, ustalić listę rozpoznania różnicowego, jak również rozplanować bardziej szczegółowe postępowanie diagnostyczne (badania krwi, badania obrazowe, np. RTG), czy też skierować czworonoga na tomografię bądź rezonans magnetyczny.

Bardzo często do postawienia wstępnego rozpoznania wystarczą:

  • szczegółowy wywiad z właścicielem (dlatego bardzo ważne jest, aby opiekun, mający kontakt na co dzień z pacjentem, towarzyszył zwierzęciu podczas wizyty),
  • określenie nasilenia i czasu trwania objawów w zestawieniu z wiekiem pacjenta (tendencja do występowania różnych chorób zmienia się w czasie, dlatego też młode zwierzę z zaburzeniami neurologicznymi może mieć zupełnie inną przypadłość od zwierzęcia starszego).

W związku z tym, w przypadku takiej dziedziny jak neurologia psów i kotów, indywidualne podejście do każdego przypadku jest niezbędne, aby proces diagnostyki i leczenia był jak najskuteczniejszy.

Choroby narządów wewnętrznych

Wdrażamy odpowiednie metody dla leczenia schorzeń takich narządów, jak wątroba czy nerki. Do każdego przypadku podchodzimy w sposób jednostkowy, starając się najpierw znaleźć przyczynę problemu. Uwzględniamy ogólny stan zdrowia pacjenta, jego wiek i historię chorobową. Nasza klinika weterynaryjna zapewni mu jak najbardziej profesjonalną opiekę.

Kardiologia

Choroby kardiologiczne dotyczą dziś szerokiej rzeszy ludzi, ale i zwierząt. Zawał serca, migotanie przedsionków i podobne problemy coraz częściej dotykają czworonogów. Weterynarz-kardiolog wdraża odpowiednie metody leczenia dla załagodzenia niektórych schorzeń lub całkowitego ich wyeliminowania. Jeśli więc u Państwa psa lub kota występują niepokojące objawy, takie jak kołatanie serca czy duszności, warto udać się po poradę do specjalisty.

Endokrynologia

Nasza przychodnia weterynaryjna w Pile specjalizuje się także w endokrynologii, czyli dziedzinie weterynarii badającej i leczącej schorzenia gruczołów wydzielania wewnętrznego oraz skupiającej się na prawidłowym funkcjonowaniu układu hormonalnego.

W ramach leczenia endokrynologicznego pomagamy przy takich zaburzeniach jak:
• nieprawidłowe wydzielanie się hormonu wzrostu,
• niedoczynność lub nadczynność tarczycy,
• niedoczynność lub nadczynność kory nadnerczy,
• cukrzyca,
• hiperaldosteronizm,
• pheochromocytoma.

Dermatologia

Swąd, nietypowe zmiany skórne czy nawet łupież – to symptomy, z którymi warto udać się na konsultację do weterynarza. Warto mieć na uwadze, że nieleczone stany zapalne skóry mogą przerodzić się w znacznie bardziej patologiczne stany, więc warto reagować szybko – dla komfortu i zdrowia czworonożnego pacjenta.

Chirurgia weterynaryjna ogólna

Jeśli Państwa zwierzę zmaga się z problemami chirurgicznymi, liczy się natychmiastowa pomoc. Wsparcia może udzielić chirurg weterynarz z naszej kliniki. Zajmujemy się zarówno chirurgią głowy, jak i operowaniem schorzeń jamy brzusznej i nie tylko.

 
Chirurgia głowy

Jest to dział obejmujący swoim zakresem jamę ustną i nosową. W ramach chirurgii głowy wykonuje się zabiegi na aparacie wzroku i słuchu oraz na wszystkich tkankach miękkich tej okolicy, zaliczane często do chirurgii plastycznej. Są często wykonywane po poważnych urazach czaszki, do których doszło w wyniku wypadków i pogryzień.

Do najczęstszych interwencji w obrębie jamy ustnej należy utrzymanie higieny zębów i dziąseł obejmujące usuwanie płytki bakteryjnej i osadu mineralnego z ich powierzchni, a także wszystkie działania mające na celu powrót do stanu w miarę fizjologicznego, gdyż ogólnie wiadomo, iż zły stan uzębienia wpływa negatywnie na cały organizm (nerki, serce, wątroba).

W przypadku zębów martwych, uszkodzonych lub zapalnych wykonujemy ekstrakcję. Sytuacje takie dotyczą głownie psów ras miniaturowych i oczywiście kotów, u których jest to istną plagą mającą swoje bezpośrednie przełożenie na stan nerek. Zły stan jamy ustnej to także utrapienie opiekunów z powodu nieprzyjemnego zapachu z pyszczków ich pupili.

Innym często wykonywanym zabiegiem jest korekta podniebienia miękkiego która nieodłącznie powiązana jest z plastyką wąskich skrzydełek nosowych i poszerzeniem nozdrzy zewnętrznych u ras brachycefalicznych takich jak buldożki francuskie, bostony, mopsy.

Tematem powiązanym (lecz ze względu na specyfikę wymagającym innej wiedzy i specjalistycznego sprzętu) jest korekta uzębienia u gryzoni i zającokształtnych. Niejednokrotnie zabiegi te kończą się karkołomnymi operacjami na żuchwie i szczęce górnej.

Układ rozrodczy i moczowy

Zabiegi chirurgiczne na układzie rozrodczym i moczowym są wykonywane zdecydowanie najczęściej w każdej lecznicy i obejmują sterylizację suczek i kotek oraz kastrację osobników męskich – w tym gryzoni.

Jeśli układ rozrodczy, to oczywiście porody i od czasu do czasu pojawiające się cięcia cesarskie. Dotyczy to najczęściej ras brachycefalicznych, czyli tych, których płody mają nieproporcjonalnie duże główki, ale i zwykłych wielorasowców – w sytuacjach, kiedy przyszłej mamie kończy się energia na fizjologiczny poród.

Nasza przychodnia weterynaryjna w Pile to miejsce, w którym stawiamy na nowoczesne metody chirurgiczne. Sterylizację i kastrację wykonujemy najmniej inwazyjną techniką z małego cięcia zapępkowego, przez które specjalnym narzędziem wydobywa się jajniki i macicę. Zmniejsza to oczywiście urazowość i ból pooperacyjny.
Przy zabiegach urologicznych najczęściej operujemy kamicę pęcherza moczowego i cewki moczowej u psów samców oraz u kocurów – u tych drugich zabieg jest bardziej skomplikowany, głównie ze względu na mikroskopijność narządów u tego gatunku.

Równie trudne są operacje usuwania kamieni z moczowodów i – czasami – z nerek, a zabiegiem prawdziwie mikrochirurgicznym jest ectopia moczowodu. Jest to wada rozwojowa polegająca na niefizjologicznym ujściu moczowodu często omijającym pęcherz moczowy. Dotyczy ona głównie suczek, które już od pierwszych dni w nowym domu jako małe szczeniaczki sikają bezwiednie w legowisko, przyprawiając o „ból głowy” swoich nowych właścicieli.

Rzadziej wykonywane, lecz wymagające wymienienia są zabiegi usuwania ropni prostaty.

Jama brzuszna (przewód pokarmowy, wątroba, śledziona)

Najczęściej mamy do czynienia z zabiegami na żołądku i jelitach, a to z powodu przeróżnych ciał obcych, czyli niestrawnych elementów, takich jak: monety, gumowe zabawki, kolby kukurydzy, pestki. Przedmioty, które trafiają do żołądka lub jelit, są połykane głównie przez łapczywe szczeniaki próbujące wszystkiego, co tylko trafi do pyska. Największym wyzwaniem są ciała w przełyku na terenie klatki piersiowej, gdyż zabiegi w tej okolicy wymagają bardzo dużej uwagi.

Niemożliwe do strawienia przedmioty – o ile nie zatrzymają się w żołądku – trafiają do jelit i mogą powodować bardzo poważne konsekwencje, z martwicą i perforacją włącznie. Czasami musimy wycinać część jelita z powodu jego uszkodzenia.

Ostatni odcinek przewodu pokarmowego to okrężnica i prostnica, gdzie gromadzą się tak zwane kamienie kałowe, składające się głównie z masy kostnej i pochodzące z kości dawanych psom jako składowa karmy. Dieta taka w nadmiarze bardzo często prowadzi do zaczopowania przewodu pokarmowego.

Karmienie psów ras dużych i olbrzymich przed wieczornym spacerem pełnym zabaw i skoków może skończyć się skrętem żołądka, o czym właściciele często nie wiedzą. W takich przypadkach błyskawiczna interwencja chirurgiczna (a liczą się godziny), obejmująca laparotomię (czyli otwarcie jamy brzusznej) i odkręcenie żołądka z jego ufiksowaniem do ściany jamy brzusznej, może uratować nieszczęśnikowi życie.

Wątroba – ważny narząd na usługach przewodu pokarmowego – jest przyczyną interwencji chirurgicznej z powodu problemów w odpływie żółci na poziomie woreczka żółciowego, jak i przewodów żółciowych. Odrębnym tematem są zmiany nowotworowe, które – o ile obejmują okolice w miarę bezpieczne – są usuwane.

Zabiegi na śledzionie w większości przypadków kończą się splenektomią, czyli usunięciem narządu – głównie z powodu zmian nowotworowych, urazów i skrętu.

Przepukliny

Są bardzo częstą przyczyną interwencji, jakiej podejmuje się chirurg weterynarz. Aczkolwiek zależnie od miejsca powstania wymagają zastosowania innych procedur i różnego stopnia doświadczenia lekarza. Niektóre zabiegi w tej grupie są bardzo wymagające.
Kiedy warto udać się na operację przepukliny? Na przykład wtedy, gdy zaczynają się problemy z defekacją, który to objaw jest przyczyną wizyty w naszej przychodni. Problemy ze zrobieniem stolca mijają po zabiegu odprowadzenia przepukliny powiązanego z kastracją celem ograniczenia rozmiarów prostaty.
Rodzaje przepuklin:

- npępkowe: często spotykane. Zależnie od rozmiaru pierścienia przepuklinowego są usuwane podczas sterylizacji u suczek lub kwalifikowane do osobnego zabiegu, jeśli dotyczy to samców lub jeśli rozmiar przepukliny zagraża zdrowiu pacjenta w wyniku uwięźnięcia jelit;
-pachwinowe: częściej występują u suczek i mogą być przyczyną uwięźnięcia ciężarnej macicy, pęcherza moczowego lub pętli jelit;
-kroczowe (okołoodbytowe): występują u psów samców jako powikłanie powiększenia prostaty, która, naciskając na pierścień mięśniowy, powoduje jego rozejście i wpadnięcie w to miejsce powiększającą się prostnicę;

Zaczynają się problemy z defekacją który to objaw jest przyczyną wizyty w naszej przychodni. Problemy ze zrobieniem stolca mijają po zabiegu odprowadzenia przepukliny powiązanego z kastracją celem ograniczenia rozmiarów prostaty.

-urazowe: wymagają często szybkiej interwencji. Przepuklina przeponowa urazowa niesie duże ryzyko powikłań, gdyż po urazie do klatki piersiowej mogą przemieścić się jelita, wątroba lub żołądek. Do tej grupy zaliczają się też przepukliny powstałe na skutek różnego rodzaju uszkodzenia powłok brzusznych, najczęściej po wypadkach komunikacyjnych, lecz także po pogryzieniach, tak jak u kotów. Miejsca i rozległość uszkodzenia bywa bardzo różna i niejednokrotnie przysparza chirurgom wiele kłopotów w trakcie zabiegu.

Ortopedia weterynaryjna w Pile

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, dość często doznają urazów kostnych lub przechodzą różnego rodzaju schorzenia ortopedyczne.
Jeśli zauważą Państwo jakiekolwiek niepokojące objawy u swojego psa lub kota, które wskazują na problemy z poruszaniem się, właściwym specjalistą będzie weterynarz-ortopeda. W Wielkopolsce takiego lekarza można znaleźć w przychodni REHAwet.

 
Złamania

Konsekwencją wielu urazów, potrąceń przez samochód czy upadków jest uraz układu kostnego. Jeżeli jest to proste pęknięcie czy niewielkie złamanie u młodego pieska bez uszkodzenia okostnej, wystarczy zewnętrzny opatrunek usztywniający i po kłopocie. O wiele częściej niestety kończy się pełnym złamaniem i to w takich kombinacjach, które trudno sobie wyobrazić.
W takich przypadkach musimy sięgnąć po cały zbiór metod i technik, aby po dobrze przeprowadzonym zabiegu nasz pacjent mógł wrócić do pełnej sprawności. Przychodnia weterynaryjna REHAwet to miejsce, w którym wykonujemy stabilizację wszystkich rodzajów urazów kostnych – od kończynowych, przez urazy głowy lub kręgosłupa, aż do najtrudniejszych złamań miednicy. Wykorzystujemy najnowsze techniki i metody stabilizacji: fiksatory zewnętrzne, implanty sródkostne i płyty ze śrubami podwójnie blokowanymi.

Oczywiście po zabiegu potrzebny jest czas do prawidłowego zrostu, lecz warto trochę poczekać aby móc znowu się cieszyć spacerem ze swoim pieskiem.

Schorzenia rosnących psów i kotów

Nie ma na świecie drugiego takiego gatunku jak pies domowy. Jego dorośli przedstawiciele mogą ważyć zarówno poniżej kilograma, jak i powyżej 100 kilogramów. To unikat na skalę globu i między innymi za to je kochamy. Lecz ta różnorodność oraz duża różnica w wadze i budowie w porównaniu z wilczym odpowiednikiem pociąga za sobą konsekwencje. To między innymi rożne choroby wieku młodzieńczego, które niestety dają o sobie znać przez całe życie.
Wszyscy słyszeli o dysplazji owczarków czy labradorów – to temat wiekowy jak i sama rasa. Często występują dysplazje łokci, stawów biodrowych. Do tej samej grupy możemy zaliczyć osteochondrozę w stawie barkowym i łokciowym. Występują tutaj wady rozwojowe kręgosłupa, zahamowania wzrostu kości i deformacje. Już samo wyliczanie licznych schorzeń zajęłoby całą stronę. Żaden właściciel nie chciałby psa z takimi wadami, lecz niestety wymogi kynologów i tworzenie nowych ras raczej pogłębiają ten trend niż go zwalczają.

Weterynarz-ortopeda w naszej lecznicy zajmuje się diagnostyką, a jeżeli jest to konieczne – terapią operacyjną zaburzeń kostno-stawowych rosnących psów i kotów. Współpracujemy z najlepszymi ośrodkami w Polsce celem konsultacji najtrudniejszych przypadków

Wykonujemy zabiegi z grupy osteotomii dynamicznych u pacjentów rosnących oraz podejmujemy się wczesnej terapii dysplazji stawów biodrowych i łokciowych. Dlatego tak bardzo zabiegamy o wczesną diagnostykę, kiedy można jeszcze coś poprawić, a nie ratować „co się da”. U ras predysponowanych sprawdzamy stawy biodrowe w 4. miesiącu, a łokcie – w 6. miesiącu życia.

Zwichnięcia

Drugimi po złamaniach najczęściej występującymi schorzeniami urazowymi, z jakimi zmaga się ortopedia weterynaryjna, są zwichnięcia. Dochodzi do nich na przykład u psów, w obszarze rzepki kolanowej. Jej tymczasowe uszkodzenie wiąże się z brakiem amortyzacji dla mięśnia udowego, a to może skutkować znacznie poważniejszymi komplikacjami. Dlatego niezależnie od tego, czy zwierzę boryka się ze złamaniem, czy ze zwichnięciem, zawsze należy interweniować – pomocy udzieli weterynarz-ortopeda.

Deformacje kości i stawów

Deformacje utrudniają codzienne funkcjonowanie. Jeśli da się je całkowicie usunąć lub choć częściowo zniwelować przykre konsekwencje takiego stanu rzeczy, jakość życia pacjenta może znacznie się poprawić.

Rehabilitacja psów w Pile

Rehabilitacja to pojęcie dość rozległe, ponieważ obejmuje sferę fizyczną, psychiczną i społeczną. My zajmujemy się rehabilitacją medyczną, która ma na celu przywrócenie pacjenta do zdrowia lub częściowe jego odzyskanie. Stosujemy w tym celu fizjoterapię. Naszym priorytetowym zadaniem jest przywrócenie umiejętności samodzielnego spełniania potrzeb fizjologicznych, takich jak załatwianie się i jedzenie, a następnie – przywrócenie radości życia, czyli zabaw i spacerów. Rehabilitacja psa w oparciu o fizjoterapię dzieli się na kilka działów. W REHAwet można skorzystać z:

- masażu
- kinezyterapii (leczenia ruchem),
- fizykoterapii (laseroterapia i magnetoterapia),
- hydroterapii.
 

Hydroterapia

Służy do wykonywania ćwiczeń ruchowych w wodzie. Ze względu na warunki w jakich odbywają się ćwiczenia dają one lepsze rezultaty a także umożliwiają wykonywanie ćwiczeń których nie dałoby się zrobić na suchym lądzie. Wypór wody powoduje że pacjent jest „lżejszy”, natomiast jej opór zmusza go do wykonania większej pracy niż przy zwykłym chodzeniu. Jednym słowem pacjentom w bieżni chodzi się łatwiej ale ciężej. Trening ten sprawdza się dobrze przy słabościach kończyn, gdy pacjent stara się chodzić na 3 nogach i nie obarcza jednej, przy urazach kręgosłupa i niedowładach.

Laseroterapia niskoenergetyczna

celem biostymulacji laserowej jest oddziaływanie na procesy tkankowe bez ich uszkadzania. Do tego procesu używane jest światło z zakresu podczerwieni i czerwieni a o mocy od 1 do 500 mW. Wiązka laserowa może wniknąć nawet kilka centymetrów w głąb ciała a tam przekazana przez nią energia rozprzestrzenia się jeszcze dalej. Pierwotnym efektem naświetlania jest stymulacja wydzielania hormonów a także stymuluje odżywianie i wzrost komórek. Co wtórnie prowadzi do działania przeciwbólowego, przeciwzapalnego i biostymulacji (przyśpieszenie resorpcji obrzęków i wysięków, poprawa krążenia). Dobrze sprawdza się w:
- urazach układu ruchu (mięśnie, kości, stawy)
- bóle kręgosłupa
- choroby skóry
- pooperycajnie

Magnetoterapia

W zabiegu tym oddziałuje się na organizm za pomocą pola magnetycznego o niskiej częstotliwości które pobudza procesy fizykalne i reguluje pole magnetyczne organizmu, pobudzając w ten sposób tkanki do regeneracji. Dzięki czemu:
- poprawia ogólny stan zdrowia
- zmniejsza ból
- stabilizuje ciśnienie
- zapobiega stanom zapalnym
- zwiększa ruchomość stawów

Kinezyterapia

Kinezyterapia czyli inaczej leczenie ruchem. Głównym elementem tej dziedziny są ćwiczenia ruchowe. Ruch staje się środkiem leczniczym, mającym wpływ na cały organizm. W trakcie dobierania ćwiczeń można wykazać się duża kreatywnością. Wymagają one również systematyczności i zaangażowania ze strony opiekuna. Ćwiczenia wpływają pozytywnie na:
- poprawę zmysłu równowagi i czucia (propriocepcja)
- zwiększają zakres ruchów
- ułatwiają odchudzanie
- wpływają pozytywnie na psychikę
- pobudzają kości i mięśnie do wzmacniania
- ruch wpływa na odżywianie chrząstki

Masaż

Masaż to nic innego jak zespół ruchów wywierających ucisk na tkanki. Powinien być wykonany z odpowiednim uciskiem, w odpowiednim tempie i w odpowiednich kierunkach. W naszej placówce posługujemy się masażem klasycznym. Wpływa on na organizm w sposób bezpośredni (mechaniczne uciskanie) i pośredni (odpowiedź organizmu na nasze zabiegi).

Wpływ masażu na organizm:
- poprawia krążenie – co prowadzi do lepszej przemiany materii, spowalnia zmiany zwyrodnieniowe, zapobiega zanikom mięśni
- stymuluje układ nerwowy
- może pobudzić zwiotczałe mięśnie lub rozluźnić nadmiernie napięte
- zmniejszanie przykurczy
- stymuluje wydzielanie „pozytywnych” hormonów a zmniejsza wydzielanie adrenaliny, przez co dobrze relaksuje i pozytywnie na wpływa na samopoczucie ogólne pacjenta

Profilaktyka

Odpowiednia profilaktyka pozwala uniknąć wielu przykrych konsekwencji zdrowotnych. Nasza klinika weterynaryjna w Pile zachęca więc wszystkich właścicieli czworonogów

 
Szczepienia

Szczepienie to podstawowy zabieg, któremu należy poddać każdego psa i kota, ponieważ najlepiej chroni ono przed ewentualnymi chorobami. Wśród szczepień zasadniczych dla psów wymienia się szczepienia na takie choroby jak:

- wścieklizna,
- nosówka,
- parwowiroza.

Równie często wykonuje się dodatkowe szczepienie przeciwko boreliozie. Warto mieć w pamięci kalendarz szczepień.

Odrobaczenia i pasożyty zewnętrzne

Zwierzęta są narażone na pasożyty żerujące w układzie pokarmowym i na skórze. Szczególnie dotyczy to czworonogów często przebywających na zewnątrz. Należy zadbać o ich odpowiednią ochronę przed ich atakami. W REHAwet udzielamy pomocy w tym zakresie.

Paszporty

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE, zwierzęta domowe muszą mieć wyrobiony paszport. Jego uzyskanie wymaga wcześniejszego wszczepienia chipa pod skórę czworonoga. Wykonujemy całą procedurę.

Kontakt
Przychodnia
Weterynaryjna REHAwet

64-920 Piła, ul. Wyspiańskiego 5, lokal 4.

Telefon

Przychodnia: 67 353 39 38

Czynne w godzinach

Pn-Pt: 9:00 - 19:00

Sob: 9:00 - 13:00

Formularz kontaktowy

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest spółka PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA - OŚRODEK FIZJOTERAPII PSÓW I KOTÓW MIROSŁAW KLIMEK z siedzibą w Pile, ul. Wyspiańskiego 5/4. Dane przetwarzane są w celu bieżącej obsługi klienta, w zakresie podanym w formularzu kontaktowym. Każdy ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia. Podanie danych ma charakter dobrowolny, jednak jest niezbędne dla prowadzenia dalszego toku obsługi Klienta.

Mapka dojazdu