RTG weterynarz Piła to popularna usługa w REHAwet. Rozwój techniki cyfrowej w radiografii pozwolił na uzyskanie obrazu o nieosiągalnej do tej pory jakości. Dzięki programom opracowującym ekspozycję na matrycy możemy jednocześnie ocenić kości, stawy z aparatem ścięgnistym, płuca, skórę i wiele innych obszarów ciała naszego pacjenta. Oczywiście istnieją inne, bardziej precyzyjne metody diagnostyczne, takie jak tomografia komputerowa czy rezonans magnetyczny, jednak to zdjęcie RTG jest medium, z którym pracujemy codziennie. Wszystko to ze względu na dostępność, koszty i bardzo szeroki zakres informacji, jaki uzyskujemy.

Niewątpliwą zaletą RTG u weterynarza jest możliwość uzyskania prostych projekcji bez konieczności stosowania znieczulenia ogólnego. W uzasadnionych przypadkach podajemy bezpieczne i krótkie znieczulenie (tzw. sedacja) – redukując lęk pupila przed unieruchomieniem na stole. Narkoza jest szczególnie wskazana podczas wykonywania szczegółowych badań RTG – na przykład przy badaniu stawów biodrowych w kierunku dysplazji.

rtg

W jakich sytuacjach wykonuje się RTG u weterynarza w Pile?

Badania rentgenowskie mają szerokie zastosowanie w diagnostyce weterynaryjnej. Ta niezawodna metoda obrazowania dostarcza precyzyjnych i rzetelnych informacji dotyczących stanu kości, narządów wewnętrznych i innych tkanek. Co więcej, dzięki wykonanemu RTG możemy wykryć i zlokalizować ciała obce znajdujące się w organizmie zwierzaka.

RTG u weterynarza w Pile wykonuje się w celu potwierdzenia lub wykluczenia:

  • urazu ortopedycznego,
  • ciała obcego w układzie oddechowym lub pokarmowym,
  • uszkodzenia narządów,
  • patologicznych zmian i ognisk chorobowych.

Dzięki możliwości uzyskania dokładnego obrazu narządów i układów wewnętrznych możemy również zdiagnozować wiele towarzyszących chorób, które nie dają jeszcze jednoznacznych objawów.

Nowoczesny aparat do RTG – weterynarz Piła

RETwet to jedna z nielicznych klinik weterynaryjnych, która dysponuje nowoczesnym aparatem rentgenowskim – RTG Vet Gierth HFX 90V. Urządzenie to pozwala na dostosowanie parametrów naświetlenia – zarówno pod względem czasu ekspozycji, jak i dawki promieniowania. Dzięki RTG Vet Gierth HFX 90V jesteśmy w stanie zredukować niemal do zera ryzyko występujące w przypadku małych czworonogów czy wielokrotnych prześwietleń.