facebook

Sprzęt

Echo serca psa, USG, endoskopia – profesjonalny sprzęt

W przychodni REHA wet dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Profesjonalne maszyny umożliwiają nam wykonanie takich badań jak echo serca psa i kota, USG czy endoskopia.
Poniżej mogą się Państwo zapoznać ze szczegółowymi informacjami na temat wykorzystywanej aparatury medycznej.

REHA wet – Przychodnia weterynaryjna w Pile - sprzęt
Aparat anestezjologiczny
KRUUSE Moduflex Access2

Stosowanie gazów anestetycznych staje się coraz powszechniejszym sposobem na przeprowadzanie pacjenta przez zabieg chirurgiczny wymagający znieczulenia ogólnego. Z tego też względu posiadamy na swoim wyposażeniu jeden z najnowocześniejszych aparatów anestezjologiczny, KRUUSE Moduflex Access2. Wysoka precyzja wykonania, a co za tym idzie – prowadzenia pacjenta podczas znieczulenia, to jego najważniejszy atut. Łatwość rozbudowy o dodatkowe elementy, niezbędne przy zwierzętach różnej wielkości, pozwala na przeprowadzenie bezpiecznych zabiegów u zwierząt ważących od 300g do ponad 100kg.

REHA wet – Przychodnia weterynaryjna w Pile - sprzęt
Cyfrowa wywoływarka
RTG AGFA CR 10-X

Dzięki cyfrowej wywoływarce RTG AGFA CR 10-X jesteśmy w stanie uzyskać zdjęcia o bezkompromisowej jakości w zaledwie kilkanaście sekund od ich wykonania. Cyfrowa obróbka zdjęć odbywa się z pomocą najlepszego oprogramowania MUSICA 2, używanego również w medycynie ludzkiej. W związku z tym jesteśmy w stanie szczegółowo diagnozować schorzenia układu kostnego, w tym złamania kości i zmiany w obrębie kręgosłupa, jak również uwidaczniać tkanki miękkie na terenie klatki piersiowej oraz brzucha.

REHA wet – Przychodnia weterynaryjna w Pile - sprzęt
Aparat rentgenowski
RTG VET GIERTH HFX 90V

Wysokiej klasy aparat rentgenowski RTG VET GIERTH HFX 90V to jeden z najnowocześniejszych aparatów dostępnych na rynku. Umożliwia wybór parametrów naświetlania w bardzo szerokim zakresie, zarówno pod względem dawki promieniowania, jak również czasu ekspozycji. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać je pod kątem indywidualnego pacjenta, niezależnie od jego wielkości, redukując tym samym ryzyko, nawet w przypadku wielokrotnych prześwietleń.

REHA wet – Przychodnia weterynaryjna w Pile - sprzęt
Analizator morfologiczny
scil Vet abc

Analizator morfologiczny scil Vet abc umożliwia szybką i szczegółową analizę elementów morfotycznych krwi. Urządzenie pobiera tylko 12 µl krwi pełnej do wykonania pomiaru podstawowych parametrów takich jak: liczba erytrocytów, leukocytów, płytek krwi, hemoglobiny i hematokrytu. Dodatkowo dla trzech gatunków: psa, kota, konia wykonywany jest rozdział krwinek białych na limfocyty, monocyty i granulocyty oraz dodatkowo eozynofile w %. Możliwość podłączenia do sieci komputerowej umożliwia błyskawiczne zapisanie wyniku badania w karcie pacjenta.

REHA wet – Przychodnia weterynaryjna w Pile - sprzęt
Analizator biochemiczny
VetTest 8008

Analizator biochemiczny VetTest 8008 wiodącej na rynku badań laboratoryjnych firmy IDEXX daje możliwość uzyskania wiarygodnych wyników badań krwi w mgnieniu oka. Dzięki technologii wykorzystania suchych slajdów oraz możliwości wykonywania badania z odpowiednio przygotowanego osocza, próbka jest gotowa do badania w przeciągu kilku minut od pobrania. W połączeniu z szeroką gamą 21 parametrów biochemicznych, pomaga błyskawicznie uzyskać pełen obraz zdrowia pacjenta. Możliwość zintegrowania urządzenia z siecią komputerową pozwala na odczyt wyników bezpośrednio w gabinecie, bez potrzeby ich ręcznego wpisywania do karty pacjenta.

REHA wet – Przychodnia weterynaryjna w Pile - sprzęt
Bieżnia wodna

Bieżnia wodna stanowi nowoczesny, najefektywniejszy system hydroterapii, który wykorzystujemy w leczeniu zwierząt w połączeniu z medycyną weterynaryjną w zakresie ortopedii i neurologii. Zabiegi w bieżni wodnej wskazane są dla pacjentów po przebytych zabiegach i urazach ortopedycznych i neurologicznych, dla psów cierpiących na zaburzenia mięśniowo-szkieletowe (artretyzm, dysplazja). Niezastąpione są w walce z nadwagą, oraz w treningu wytrzymałościowym psów pracujących. Hydroterapia wpływa korzystnie na układ kostny, mięśniowy, krążeniowy i oddechowy psów w każdym wieku.

REHA wet – Przychodnia weterynaryjna w Pile - sprzęt
Ultrasonograf
Esaote MyLab Six

Wielodyscyplinarny aparat klasy premium wśród urządzeń weterynaryjnych. Niespotykana dotąd wydajność systemu operacyjnego w połączeniu z wysokiej jakości głowicami pozwala uzyskać doskonałe obrazy kliniczne badanych tkanek i narządów. Dzięki pełnej gamie sond możliwe jest zbadanie maleńkich pacjentów takich jak świnki morskie i szynszyle do największych jak psy ras olbrzymich. Pełne oprogramowanie weterynaryjne umożliwia wykonanie niezbędnych pomiarów z doplerowskimi włącznie celem postawienia właściwej diagnozy.

REHA wet – Przychodnia weterynaryjna w Pile - sprzęt
Endoskop
Pentax EPK-700

Zestaw endoskopowy z procesorem Pentax EPK-700 procesor z wbudowanym źródłem światła i pompą wodną uznanej firmy Pentax jest przodującym narzędziem w medycynie weterynaryjnej. W połączeniu z gastroskopem jesteśmy w stanie uwidocznić i zbadać początkowe odcinki przewodu pokarmowego z gardłem, przełykiem, żołądkiem i dwunastnicą, pobrać wycinki zmienionych tkanek oraz usunąć niewielkie ciała obce. Zestaw z bronchoskopem o średnicy 5 mm. daje możliwość wglądu w przewody nosowe, nozdrza, krtań oraz tchawicę aż do jej rozwidlenia, a specjalne manipulatory umożliwiają pobranie jałowo wymazów, tkanek i usunięcie zaaspirowanych ciał obcych.

Kontakt
Przychodnia
Weterynaryjna REHAwet

64-920 Piła, ul. Wyspiańskiego 5, lokal 4.

Telefon

Przychodnia: 67 353 39 38

Czynne w godzinach

Pn-Pt: 9:00 - 19:00

Sob: 9:00 - 13:00

Formularz kontaktowy

Administratorem danych osobowych podanych w formularzu kontaktowym jest spółka PRZYCHODNIA WETERYNARYJNA - OŚRODEK FIZJOTERAPII PSÓW I KOTÓW MIROSŁAW KLIMEK z siedzibą w Pile, ul. Wyspiańskiego 5/4. Dane przetwarzane są w celu bieżącej obsługi klienta, w zakresie podanym w formularzu kontaktowym. Każdy ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, ich poprawiania oraz żądania ich usunięcia. Podanie danych ma charakter dobrowolny, jednak jest niezbędne dla prowadzenia dalszego toku obsługi Klienta.

Mapka dojazdu