Nowoczesny sprzęt diagnostyczny

W przychodni REHA wet dysponujemy nowoczesnym sprzętem diagnostycznym. Profesjonalne maszyny umożliwiają nam wykonanie takich badań jak echo serca psa i kota, USG czy endoskopia. Poniżej możecie Państwo zapoznać ze szczegółowymi informacjami na temat wykorzystywanej aparatury medycznej.

pentax

ENDOSKOP

Pentax EPK-700

Zestaw endoskopowy z procesorem Pentax EPK-700 procesor ze wbudowanym źródłem światła i pompą wodną uznanej firmy Pentax jest przodującym narzędziem w medycynie weterynaryjnej. W połączeniu z gastroskopem jesteśmy w stanie uwidocznić i zbadać początkowe odcinki przewodu pokarmowego z gardłem, przełykiem, żołądkiem i dwunastnicą, pobrać wycinki zmienionych tkanek oraz usunąć niewielkie ciała obce. Zestaw z bronchoskopem o średnicy 5 mm. daje możliwość wglądu w przewody nosowe, nozdrza, krtań oraz tchawicę aż do jej rozwidlenia, a specjalne manipulatory umożliwiają pobranie jałowo wymazów, tkanek i usunięcie zaaspirowanych ciał obcych.

REHABILITACJA Bieżnia wodna

REHABILITACJA

Bieżnia wodna

Bieżnia wodna stanowi nowoczesny, najefektywniejszy system hydroterapii, który wykorzystujemy w leczeniu zwierząt w połączeniu z medycyną weterynaryjną w zakresie ortopedii i neurologii. Zabiegi w bieżni wodnej wskazane są dla pacjentów po przebytych zabiegach i urazach ortopedycznych i neurologicznych, dla psów cierpiących na zaburzenia mięśniowo-szkieletowe (artretyzm, dysplazja). Niezastąpione są w walce z nadwagą, oraz w treningu wytrzymałościowym psów pracujących. Hydroterapia wpływa korzystnie na układ kostny, mięśniowy, krążeniowy i oddechowy psów w każdym wieku.

rtg

APARAT RENTGENOWSKI

Rtg Vet Gierth HFX 90V

W naszej przychodni wykorzystujemy cyfrową radiografię bezpośrednią, która dodatkowo z wysokiej klasy aparatem rentgenowski RTG VET GIERTH HFX 90V pozwala nam na wykonanie zdjęć jak spod igły. Nasz zestaw jest jednym z najnowocześniejszych dostępnych na rynku. Umożliwia wybór parametrów naświetlania w bardzo szerokim zakresie, zarówno pod względem dawki promieniowania, jak i również czasu ekspozycji. Dzięki temu jesteśmy w stanie dobrać je pod kątem indywidualnego pacjenta, niezależnie od jego wielkości, redukując tym samym ryzyko, nawet w przypadku wielokrotnych prześwietleń.

ANALIZATOR BIOCHEMICZNY IDEXX Catalyst One

ANALIZATOR BIOCHEMICZNY

IDEXX Catalyst One

Kompleksowo, z jednej próbki uzyskujemy wyniki biochemii i jonogramu, w zaledwie 15 minut mamy interesujące nas badania, dzięki czemu w trakcie wizyty mamy pełniejszy obraz kliniczny naszego pacjenta. Ciągle rozszerzamy badania wykonywane na miejscu, aby nasza skuteczność była jeszcze lepsza. Oprócz podstawowych badań wykonujemy też zaawansowane testy diagnostyczne, takie jak badanie fruktozaminy, stosunku białka do kreatyniny w moczu, SDMA oraz T4 i więcej.

ULTRASONOGRAF Esaote MyLab Six

ULTRASONOGRAF

Esaote MyLab Six

Wielodyscyplinarny aparat klasy premium wśród urządzeń weterynaryjnych. Niespotykana dotąd wydajność systemu operacyjnego w połączeniu z wysokiej jakości głowicami pozwala uzyskać doskonałe obrazy kliniczne badanych tkanek i narządów. Dzięki pełnej gamie sond możliwe jest zbadanie maleńkich pacjentów takich jak 0,5 kg pieski i kotki do największych jak psy ras olbrzymich. Pełne oprogramowanie weterynaryjne umożliwia wykonanie niezbędnych pomiarów z dopplerowskimi włącznie celem postawienia właściwej diagnozy.

ANALIZATOR HEMATOLOGICZNY IDEXX ProCyte Dx

ANALIZATOR HEMATOLOGICZNY

IDEXX ProCyte Dx

Pierwszy i jedyny gabinetowy analizator hematologiczny łączący trzy najnowsze technologie. Wykresy Dot Plot generowane są jako wizualne przedstawienie pełnej morfologii dla lepszej interpretacji i walidacji wyników. Przeprowadzane na miejscu badania hematologiczne, dają wyniki o jakości badań uzyskiwanych w laboratorium referencyjnym. Maszyna pozwala na bardzo dokładne badanie, określenie konkretnego typu badanych komórek, dzięki czemu margines błędu jest minimalny.

ANALIZATOR PASKOWY IDEXX VetLab UA

ANALIZATOR PASKOWY

IDEXX VetLab UA

Analizator moczu wykorzystywany w RehaWecie jest jednym z najdokładniejszych dostępnych na rynku światowym. Sprzęt z precyzją odczytuje wyniki nawet w moczu mocno odbiegającym od fizjologicznego. Dodatkowo szybkość badania, powtarzalność wyników oraz rutynowe, cotygodniowe kalibracje pozwalają nam swobodnie kontrolować postępy w leczeniu naszych pacjentów. Jako uzupełnienie badania wykonujemy badanie ciężaru właściwego moczu oraz badanie osadu moczu.

APARAT ANESTEZJOLOGICZNY KRUUSE Moduflex Access2

APARAT ANESTEZJOLOGICZNY

KRUUSE Moduflex Access2

Stosowanie gazów anestetycznych staje się coraz powszechniejszym sposobem na przeprowadzanie pacjenta przez zabieg chirurgiczny wymagający znieczulenia ogólnego. Z tego też względu posiadamy na swoim wyposażeniu jeden z najnowocześniejszych aparatów anestezjologiczny, KRUUSE Moduflex Access2. Wysoka precyzja wykonania, a co za tym idzie – prowadzenia pacjenta podczas znieczulenia, to jego najważniejszy atut. Łatwość rozbudowy o dodatkowe elementy, niezbędne przy zwierzętach różnej wielkości, pozwala na przeprowadzenie bezpiecznych zabiegów u zwierząt ważących od 300 g do ponad 100 kg.

INKUBATOR Pet Brooder 90

INKUBATOR

Pet Brooder 90

Inkubator dla psów i kotów pełni podobną funkcję jak ten dla noworodków. Dzięki możliwości kontrolowania mikroklimatu wewnątrz urządzenia nowo narodzone maluchy łatwiej adaptują się do nowego środowiska po cesarskim cięciu. Dodatkowo inkubator może być komfortowo wykorzystany jako komora tlenowa lub nebulizator do inhalacji dla zwierząt do ok. 6-7 kg masy ciała. Także gryzonie i króliki w czasie okołooperacyjnym korzystają z tego sprzętu, dzięki temu lepiej znoszą zabiegi operacyjne.

APARAT DO LASEROTERAPII BTL-4000

APARAT DO LASEROTERAPII

BTL-4000

Laseroterapia to metoda fizykalna, od lat stosowana w terapii ludzi a obecnie bardzo popularna w zoofizjoterapii, czyli fizjoterapii zwierząt. Podstawą działania laseroterapii jest efekt biostymulacyjny, dzięki któremu osiągamy efekt: przeciwbólowy, przeciwzapalny, przeciwobrzękowy, angiogenetyczny. Dodatkowo przyśpiesza regenerację tkanek oraz stymuluje procesy immunologiczne. Laseroterapia wykorzystywana jest również z powodzeniem w leczeniu ran, gdzie pozwala znacznie skrócić czas leczenia oraz zdecydowanie zwiększyć komfort zwierzęcia podczas rekonwalescencji. W Przychodni stosujemy laser Klasy 3B, BTL 4000.

APARAT DO MAGNOTERAPII BTL SMART

APARAT DO MAGNOTERAPII

BTL SMART

Aparat BTL SMART umożliwia nam przeprowadzanie zabiegów elektroterapii i magnetoterapii. Elektroterapia jest to nieinwazyjna metoda terapeutyczna opierającą się na przepływie prądu przez tkanki w organizmie zwierzęcia. Stosowana jest w leczeniu bólu oraz w celu zwalczania amiotrofii, zwiększenia ukrwienia mięśni w trakcie ich nieużywania, zwiększenia masy i siły mięśni. Magnetoterapia to zabieg fizykalny wykorzystujący lecznicze pola magnetyczne o bardzo niskiej częstotliwości stosowane w leczeniu bólu, przyspieszaniu procesu gojenia, zwalczania stanów zapalnych i obrzęków.

mikroskop weterynaryjny

MIKROSKOP

NEXCOPE NE610 z kamerą

Mikroskop, którym dysponujemy, pozwala na wykonanie wielu badań bez konieczności korzystania z laboratorium zewnętrznego. Mikroświat stoi przed nami otworem. Dzięki posiadanemu sprzętowi jak i doświadczeniu jesteśmy w stanie zbadać na miejscu wydzielinę z ucha, zeskrobiny ze skóry, osad moczu, ocenić rozmazy krwi oraz wykonać badanie cytologiczne z każdego zakamarka zwierzęcego ciała. Do tego wszystkiego możemy pokazać podczas wizyty to, co znaleźliśmy.